Неоязичництво, як оплот контртрадіціі. Стисло

Автор 

Язичництво у європейських народів як жива традиція більше не існує. Відсутня передача, ыныцыацыйний ланцюг розірваний. Відсутнэ те, що можна було б передавати. Відсутня доктрина, яку можна було б повідомити хоча б візуально. Не існує більше того, хто міг би говорити від імені Істини. Існують лише індивідуальні фантазії людей.

Якби не ці обставини, в неоязичництві не могло б існувати таке велике число химер сучасності як віра у прогрес, індивідуалізм, поклоніння матеріалістичній науці та інше, що було детально розглянуто, наприклад, Р. Геноном. Як власне не могло б з'явитися самого неоязичництва, як продукту сучасності, яке як явище в цілому, носить лише (суб)культурний характер і не володіє справжньою глибиною, притаманною будь якій істинно традиційній формі. Якщо дозволити собі не зовсім коректне порівняння з християнством, що деградувало до протестантизму, неоязичництво вже народилося, наділене тими ж каліцтвами, притаманними християнському протестантизму. Численні розгалуження неоязичництва не протистоять сучасному світу, як личило б будь-якій справжній традиції, вони гармонійно вбудовуються в цей світ, будучи його закономірним породженням. Істини заради варто сказати, що зустрічаються окремі люди чи течії, які заявляють про свою опозицію лише деяким рисам і явищам сучасності - однак лише рисам, що по суті не міняє картини в цілому. У приватних додатках такі аномалії часто можна простежити в логіці мислення неоязичників, а саме у спробі примирення окремих предметів і явищ з Традицією. Про аномальність неоязичництва недвозначно натякає той факт, що 99,999 % адептів - городяни, жителі сучасних міст , оплотів Калі- юги. Так, у неоязичників присутні невиразні сентиментальні устремління жити "ближче до природи", які в 99 % терплять повний крах, в основному тому, що бажання життя вступає в конфлікт зі звичним величезним міським рівнем споживання і нав'язаними стереотипами мислення, способами існування, і зазвичай не мислиться інший у своїй суті, але лише таке ж міське аномальне життя, тільки "у лісі". 

Симптоматичним також є взаємини неоязичництва і політики. Багато хто вважає , що релігія повинна вбудовуватися в сучасну політичну систему, щоб бути "конкурентною" і володіти впливом на суспільство. Це серйозна помилка - чергове дитя сучасного зіпсованого світу. Влада в традиціях, може бути узаконена тільки духовенством, але не навпаки. Духовенство, запобігливе перед світськими правителями, - це аномалія. Запобігливість духовенства перед жерцями науково технічного прогресу - це аномалія. «Осучаснення» будь традиції це шлях духовного виродження. Вичерпні відомості про взаємовідносини духовного і мирського дано Рене Геноном в книзі «Духовне панування і мирська влада».
Дозволимо собі окремо кинути невеликий кругляк в город товаришів по різного роду ремеслам. Неоязичництво настільки добре вбудовується в сучасний світ, що існує чимала кількість ремісників, які бачать світ крізь призму споживання, але на "Слов'янський" лад. Цей "слов'янський" світ у своїй суті той же самий, а відрізняється лише тим, що слов'янські майстри стоять по «n» годин за слов'янськими верстатами виробляючи мільярд одиниць слов'янських пластикових дрібничок зі слов'янськими символами, профануючи символіку, - ті уламки колишньої Традиції, прах якої вони розсіюють своїми діяннями. Слов'янські рекламні агентства друкують мільйони слов'янських вінілових банерів з рекламою про слов'янські кредити під купівлю слов'янських 1-их ступенів слов'янських космічних кораблів. Комусь здасться що це потворний сюрреалопаганфутурізм? Ні, це оформлені в слова устремління неоязичницьких майстрів (м.б. в даному випадку правильніше сказати – раб-очих ?). Залишається лише сподіватися, що число таких людей набагато менше, ніж нам здається.

Комусь може здатися , що в сучасному світі є якесь неправильне неоязичництво, а є й правильне (окремим людям хочеться так думати і все. Якщо хочеться, значить, в якомусь вигляді, повинно бути!). Таке протиставлення може базуватися на (увага! чарівні гіпнотичні слова постмодерну) реконструкції, історичних письмових джерелах, наукових академічних вишукуваннях радянських і не дуже істориків. Безсумнівно, різниця велика. Погляди останніх можуть представляти (для розуму) більший інтерес, ніж праці діячів нью-ейдж хвилі, відвертих фантазерів, брехунів і можливо душевно хворих людей (інгліїзм, анастасійство та ін.)

Проте слід сказати, як би не були ущемлені сказаним чиїсь інтереси, і чуттєві устремління, до живої Традиції не мають відношення ні одне з відгалужень неоязичництва. Як і сааме неоязичництво . Про що було сказано на самому верху, і про що можна детальнейшим чином прочитати в працях Р.Генона «Криза сучасного світу», «Царство кількості і знамення часу», «Нотатки про ініціювання».

Втім без удаваної скромності варто сказати , що в даних питаннях ми мало компетентні і за вами залишається право не вірити написаному тут. Повністю або частково =)

Якщо ж не торкатися вузьких питань ініціації, яка якщо й існує, то закрита для обивателя до закінчення цієї епохи, єдиним лакмусовим папірцем, доступним усім, залишається ставлення індивідуума, групи, громади до сучасного світу і його химер: віри в прогрес, лібералізм, демократію, раціоналізм, матеріалізм, гуманізм, індивідуалізм і т.д. ,
Будемо раді отримати відомості , які змогли б змінити наш погляд з вказаних проблем =)

Текст оплачений жидомасонами та Міністерством з дослідження непізнаних нелітаючих об'єктів.

Все Перемагає Істина

Джерело: http://bytie-i-vremya.livejournal.com/162926.html

Стаття опублікована з полемічною метою, обговорення і взяття громадами рідновірів до відома. Ми повинні уміти дивитись на себе з боку, але не обов’язково з усім погоджуватись.
Богумир Волос.

 

 

Читати 1336 разів Останнє редагування Неділя, 13 жовтня 2013 17:46
Волос (Миколаїв) Богумир

У Родовому Вогнищі Слов'янської Рідної Віри, очолює Управу зовнішніх зв'язків, підтримуючи відносини з рідновірськими громадами та об'єднаннями. Глава і засновник Центру слов'янської культури «Великдень» (м.Хмельницький, Україна), голова Хмельницької громади рідновірів «Стріли Стрибога»

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

  • тел. +38 067 383 42 13
  • E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Адміністратор: Мілада Міклуш.
  • тел. +38 067 584 09 90
  • E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вы можете купить часы как известных брендов, так и недорогие китайcкие часы.